Zastanawiasz się nad złożeniem wniosku o dofinansowanie projektu kulturalnego, ale nie wiesz od czego zacząć? Masz wrażenie, że pozyskanie środków finansowych z Funduszy Europejskich (FE) jest dla Ciebie nieosiągalne i nie orientujesz się w dostępnych programach? Boisz się, że zarówno opracowanie wniosku, jak również realizacja i rozliczenie projektu przytłoczy Cię nawałem dokumentów? Jeśli tak, ten podręcznik jest dla Ciebie!
 
W niniejszej publikacji chcielibyśmy pokazać, że projekty europejskie to zarówno szansa rozwoju dla Twojej organizacji, jak i możliwość wprowadzenia pozytywnych zmian w otoczeniu. I choć na początku przygody z Funduszami Europejskimi może się to wydawać trudne, zapewniamy, że nabycie odpowiednich umiejętności koniecznych do opracowania wniosku o dofinansowanie, realizacji i rozliczenia projektu to jedynie kwestia
praktyki.

Jednak by zacząć, potrzebujesz fundamentu, czyli informacji dotyczących tego, gdzie szukać wsparcia, jakie kroki podjąć, by wniosek trafił do odpowiedniej instytucji i, co więcej, został uznany za na tyle dobry, by go dofinansować z pieniędzy publicznych, czyli naszych wspólnych pieniędzy. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie ten podręcznik.

Zawarliśmy w nim najważniejsze wiadomości, niezbędne osobom dopiero zyskującym doświadczenie w pracy nad projektami finansowanymi z Funduszy Europejskich. Znajdziesz więc tu podpowiedzi dotyczące potencjalnych źródeł finansowania Twojego pomysłu wraz z danymi kontaktowymi właściwych instytucji, które pomogą rozwiać Twoje ewentualne wątpliwości. Opisaliśmy takie krok po kroku jak powinna wyglądać droga od koncepcji do dobrze przygotowanego projektu, mającego szanse na dofinansowanie.

Dodatkowo, szczegółowo wypunktowaliśmy miejsca, w których uzyskasz odpowiedzi na konkretne pytania, jakie na pewno pojawia się w trakcie Twojej pracy nad wnioskiem, a potem przy realizacji projektu – ten podręcznik powstał po to, byś wiedział o co i jak pytać.

W ramach projektu FUNdusze na Kulturę, którego częścią jest ta publikacja, wyselekcjonowaliśmy także 36 inspirujących, według nas najlepszych, projektów kulturalnych z sześciu województw. Naszym celem było przybliżenie tematu Funduszy Europejskich na kulturę i pokazanie na konkretnych przykładach jak efekty unijnych projektów wpływają na codzienne życie odbiorców. Wierzymy, że wybrane przez nas inicjatywy będą inspirować i ukażą przynajmniej w części spektrum działań, na jakie można uzyskać dofinansowanie z FE.
Pliki do pobrania:
Kontakt
Stowarzyszenie Media Dizajn / Szczeciński Inkubator Kultury
al. Wojska Polskiego 90
70-482 Szczecin

tel. 91 424 04 64
fax 91 421 02 04

www.inkubatorkultury.szczecin.pl
www.mediadizajn.pl

Kontakt:
Kinga Rabińska, koordynator projektu FUNdusze na Kulturę
e-mail: krabinska@mediadizajn.pl

Emilia Wolf, asystent projektu FUNdusze na Kulturę
e-mail: ewolf@mediadizajn.pl

Olga Łozińska, koordynator lokalny (Szczecin i Gdańsk)
e-mail: olozinska@mediadizajn.pl

Kamila Gębska, organizacja akcji ambientowych
e-mail: kgebska@mediadizajn.pl

design by fast4net