1 sierpnia 2012
Lipcowa manifestacja łódzkich rowerzystów rozpoczęła się od zbiórki na Pasażu Schillera skąd uczestnicy Masy wyruszyli trasą prowadzącą m.in. ul. Piotrkowską, al. Mickiewicza , al. Bandurskiego, ul. Krzemieniecką i ul. Retkińską - do portu lotniczego im. Reymonta w Łodzi. Celem lipcowego przejazdu łódzkiej MK było przede wszystkim zwrócenie uwagi na brak odpowiedniej infrastruktury rowerowej na osiedlu Retkinia.

Realizujący projekt FUNdusze na Kulturę Stowarzyszenie Media Dizajn we współpracy z Fabryką Sztuki w Łodzi przekazali organizatorom łódzkiej Masy Krytycznej kilkaset koszulek promujących Fundusze Europejskie.

Koszulkę z hasłem „No Funds, No Fun” otrzymał każdy rowerzysta, który w piątek 27 lipca br. zjawił się na Pasażu Schillera ok. godz. 17:15 tj. na godzinę przed planowanym odjazdem Masy Krytycznej i pokazał „szprychówkę” z czerwcowej MK.

Zainteresowanie akcją było ogromne, jednak dzięki sprawnej organizacji i pomocy wolontariuszy współpracujących przy organizacji MK, w ciągu niecałych 40 minut koszulki zostały rozdane kilkuset uczestnikom lipcowej Masy Krytycznej.

Relacja z MK na stronie OrganizatoraKontakt
Stowarzyszenie Media Dizajn / Szczeciński Inkubator Kultury
al. Wojska Polskiego 90
70-482 Szczecin

tel. 91 424 04 64
fax 91 421 02 04

www.inkubatorkultury.szczecin.pl
www.mediadizajn.pl

Kontakt:
Kinga Rabińska, koordynator projektu FUNdusze na Kulturę
e-mail: krabinska@mediadizajn.pl

Emilia Wolf, asystent projektu FUNdusze na Kulturę
e-mail: ewolf@mediadizajn.pl

Olga Łozińska, koordynator lokalny (Szczecin i Gdańsk)
e-mail: olozinska@mediadizajn.pl

Kamila Gębska, organizacja akcji ambientowych
e-mail: kgebska@mediadizajn.pl

design by fast4net